Ariana Cena: Pse refuzova të pozoj për “Playboy” [Plus Foto exluzive] - 21 December 2009 - .: | WwW.BeSnIk.tK | :. TV SHQIP LIVE - VIP LaJmE!!
www.besnik.tk            E premte, 2016-10-21, 8:59 AM
Mirëserdhët Jeni Mysafir Ju Lutemi Regjist | RSS
Kërkimi në web:

Kërkimi në web:

Kërkimi në web:

Kërkimi në web:
200

Kërkimi në web:
Hap e-mail me @besniku.tk

Kërkimi në web:
Gjithsej online: 1
Vizitor: 1
Përdorues: 0
 
IP Address e juaj është: 54.161.246.1

Main » 2009 » Dhjetor » 21 » Ariana Cena: Pse refuzova të pozoj për “Playboy” [Plus Foto exluzive]
5:25 PM
Ariana Cena: Pse refuzova të pozoj për “Playboy” [Plus Foto exluzive]
Ariana Cena www.besniku.tkE lindur dhe e rritur në Gjermani, modelja Ariana Cena ka mundur të ndërtojë atje një karrierë që çdo bashkëmoshatare e saj do ta kishte zili.
 
Në vitin 2002, filloi hapat e parë në fushën e modelimit. Ftesa i erdhi krejt papritur nga një fotograf, i cili e ndihmoi të realizonte një set të plotë fotografish për firmën "C&A”.
 
Pas kësaj Ariana bashkëpunoi me fotografë të ndryshëm në Gjermani, duke punuar për firma të ndryshe si: "Nestle”, "Skechers”, "Ramazzotti”, "LG Model Contest”,"Puma” dhe "Nike”.
Ajo ka sprovuar veten edhe në muzikë, duke qenë pjesëmarrëse si konkurrente në edicionin e katërt të "Top Fest”, ndërsa shumëkush atë e identifikon si vajzën bukuroshe që ka kërcyer në klipin e Big Mamës me titull "Video seksi”.

 
Ariana Cena www.besniku.tk
 
Je një modele shumë e suksesshme dhe gjithmonë mediat e shkruara përdorin imazhin tuaj nëpër kopertina, bukurinë e keni trashëgim nga prindërit?
Ftesa i erdhi krejt papritur nga një fotograf, i cili e ndihmoi të realizonte një set të plotë fotografish për firmën "C&A”. Pas kësaj Ariana bashkëpunoi me fotografë të ndryshëm në Gjermani, duke punuar për firma të ndryshe si: "Nestle”, "Skechers”, "Ramazzotti”, "LG Model Contest”,"Puma” dhe "Nike”.
Mendoj se bukuria e brendshme reflektohet në atë të jashtme dhe gjenet nuk janë ujë, kështu që falënderoj Zotit dhe prindërit të mi.

 
 
 
 
 
www.besniku.tk
 
Si arrini të jeni gjithmonë në topformë, pasi dihet që modelet duhet të kenë linja perfekte të trupit?

Shkoj 4-5 herë në javë në fitness, por gjithashtu mundohem të kontrolloj veten sa i përket ushqimit. I largoj karbohidratet d.m.th., bukën apo brumin në përgjithësi (edhe pse më pëlqejnë shumë, sidomos piten), gjithashtu ushqimin e ëmbël, kurse ha më shumë perime, mish dhe ngapak fruta. Zakonisht u përmbahem këtyre "ligjeve” por nganjëherë më lëshon disiplina totalisht, e marr nutelën dhe e ha me lugë, sikurse në këtë moment që po intervistohem (qesh).

Përveç pjesëmarrjes nëpër sfilata mode, me çka tjetër merret Ariana?
Shumicën e kohës ia kushtoj fakultetit, jam në vitin e tretë Drejtimi Menaxhimi këtu në Gjermani. Gjithashtu, merrem shumë me muzikë, është pasioni im i vërtetë, kënga dhe vallëzimi janë pjesë e jetës sime.
 
 
 
 
 
Ariana Cena www.besniku.tk
 
 
 
Është vështirë të jesh modele, pasi dihet
që numri i tyre dita-ditës po rritet?

Shumë e vërtetë, ka shumë vajza të bukura dhe të talentuara, sidomos ne shqiptaret jemi të tilla. Nuk është gjë e lehtë, por nëse do kishte qenë e lehtë, nuk do më kishte tërhequr të punoj në këtë drejtim, nuk do më ishte dukur interesante aspak. E jap maksimumin tim në të gjitha dhe mundohem shumë për t`i realizuar ëndërrat e mia, jam shumë perfeksioniste dhe kritikuesi më i madh i vetes.
 
 
 
 
Kush mendoni se është "boom”-i juaj në karrierë?

Mendoj se ”boom”-in tim e kam pasur kur isha 17 vjeçe me fushatën e firmës "C&A”, ku janë shpërndarë fotot në tërë Evropën deri në Skandinavi, por sidomos kampanja tjetër për "BASE/E-PLUS” më bëri të njohur me billborde në çdo qytet të Gjermanisë dhe reklama të ndryshme në TV. Kanë qenë suksese të mëdha, të cilat më kanë hapur dyert.

www.besniku.tk
 
Do kishit pranuar të fotografoheni "nudo”?

Edhe pse disa herë më kanë ofruar të fotografohem për "PLAYBOY”, nuk kam pranuar. I kam principet e mia të cilave u përmbahem. Njëri nga principet është që të mos bëj asnjëherë foto të tilla për çfarëdo çmimi, nuk ia vlen për mua.
www.besniku.tk


 
Kategoria: VIP | Shikuar: 1353 | Postuar nga: Bujari | Vlersimi: 5.0/1
Komente totale: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Moti

Moti

Moti

Moti
Useri :
Fjalëkalimi:
K

Moti

Moti

Moti

Moti

Moti

Moti
Lajme [45]
Lajmet më të reja
VIP [1511]
Të gjitha lajmet më të rëndësishme nga VIP
BigBrother Albania [345]
Të gjitha lajmet më të reja nga BigBrother Albania
Shpija e Kosovës [89]
Të gjitha lajmet më të rëndësishme nga Shpija e Kosoves
Sport [44]
Të gjitha lajmet më të rëndësishme nga Sporti
Intervista [26]
Intervista ne njerz të ndrysheë Vip etj
Lifestyle [82]
Lifestyle
Jashtzakonshme [128]
Lajmet më të Jashtzakonshme
Fun [8]
Videot më qesharake Vica etj
Teknologji [22]
Të gjitha lajmet më të rëndësishme nga Teknologjia
Internet [35]
Të gjitha lajmet më të rëndësishme nga Interneti
Zbulime [23]
Zbulimet më të reja
Shëndetësi [13]
Të gjitha lajmet më të rëndësishme nga Shëndetësi
Astrologji [6]
Të gjitha lajmet më të rëndësishme nga Astrologjija
Ekonomi [1]
Të gjitha lajmet më të rëndësishme nga Ekonomija

Moti

Radio Kosova e Lirë
Radio Vati
Radio K4
Radio Kosova
Blue Sky Radio

Moti


www.besniku.tk Toolbar!

Downloadoni dhe instaloni Toolbarin më të mirë shqiptar. Përmbajte të ndryshme : Të gjitha TV shqiptare LIVE, VIP Shpija e Kosoves LIVE, Big Brother Albania 4 LIVE, Video lajme, Facebook, Radio Shqiptare LIVE, Seriale dhe humore me të reja!
Argetim të pafund me toolbarin tone!

www.besniku.tk staff!

Per ta downloaduar klikoni këtu:
 
toolbar powered by Conduit
copyright Besnik © 2016